بیست و ششمين نمایشگاه فرش دستباف

خدمات برای رویداد

بیست و ششمين نمایشگاه فرش دستباف

بیست و ششمين نمایشگاه فرش دستباف

بیست و ششمين نمایشگاه فرش دستباف

بیست و ششمين نمایشگاه فرش دستباف

بیست و ششمین نمایشگاه فرش دستباف ایران از اول تا هفتم شهریورماه 1396 برابر با 23 تا 29 آگوست 2017 در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار خواهد شد.
در این نمایشگاه انواع فرش های دستباف مناطق مختلف ایران در اندازه های مختلف و قالی و قالیچه، گلیم و تابلو فرش های مختلف عرضه می شود.

فرش دستباف ایران که محصولی هنری و اقتصادی محسوب می شود به 80 کشور از جمله المان و ایتالیا از قاره اروپا ، لبنان و کویت و قطر از خاورمیانه ، ژاپن و چین از شرق اسیا صادر می شود و همچنان نقش راهبری در بازارهای بین المللی دارد.

۱۰۰ سبک شناخته شده برای فرش ایران وجود دارد
یک استاد دانشگاه با بیان اینکه مواد اولیه فرش دستباف در داخل تولید می شود و به واردات نیاز ندارد، گفت:: تولید فرش دستبافت سبب خروج ارز از کشور نمی شود.
دکتر علی خلیقی با بیان اینکه ۱۰۰ سبک شناخته شده برای فرش ایران وجود دارد، افزود: در حالت کلی فرش های ایران به انواع روستایی، شهری و عشایری تقسیم می شود. همچنین در میان فرش های شهربافت، سبک های مختلفی از جمله اصفهان، قم، کاشان و تبریز نیز وجود دارد.

وی در ادامه به وضعیت تولید فرش دستبافت اشاره کرد و گفت:: در بیشتر مواقع در تولید فرش دستبافت مشکلی نداشته ایم، زیرا این صنعت نیاز به مواد اولیه و ماشین آلات خارجی ندارد و مواد اولیه آن در جای جای وطن خودمان در حال تولید است و این یعنی پدیده خروج ارز به خصوص در فرش روستایی و عشایری اتفاق نمی‌افتد و صفر است.
این طراح فرش دستبافت از عدم حمایت از هنر فرش ایران گلایه کرد و گفت:: مسئولان بگذارند این هنر مسیر خود را طی کند و از پیچیدن نسخه‌های زیاد که بیشتر آن‌ها هم اشتباه است بپرهیزند.

 

جهت طراحی و ساخت غرفه های نمایشگاهی با ما تماس بگیرید.

 

عضویت در خبرنامه ایمیلی