نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی محصولات پروتئینی و صنایع وابسته

خدمات برای رویداد

نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی محصولات پروتئینی و صنایع وابسته

نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی محصولات پروتئینی و صنایع وابسته

نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی محصولات پروتئینی و صنایع وابسته

نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی محصولات پروتئینی و صنایع وابسته

نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی محصولات پروتئینی و صنایع وابسته

مختصری درباره نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی محصولات پروتئینی و صنایع وابسته

نمایشگاه بین المللی و تخصصی محصولات پروتئینی و صنایع وابسته با نام تجاری MeatEx به عنوان محل تلاقی صنعت و محصولات کلیه زنجیره تولید، بسته‌بندی، توزیع و فروش انواع گوشت خام دام، طیور، آبزیان و محصولات فرآوری شده پروتئینی را در بر می‌گیرد.
این نمایشگاه به دو بخش اصلی صنعت و محصول تقسیم می شود. بخش صنعت، کلیه ماشین‌آلات، فناوری و اتوماسیون مرتبط با تولید، فرآوری، بسته‌بندی، توزیع، انبارداری و فروش محصولات پروتئینی را شامل می‌گردد.

اهداف:

هدف اصلی این بخش نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی محصولات پروتئینی و صنایع وابسته، تامین نیاز صنایع ذکر شده داخل کشور توسط تولیدکنندگان خارجی و ایرانی است.
دامنه این بخش، گوشت خام کلیه حیوانات حلال گوشت و محصولات فرآوری شده آن‌ها در بر گرفته و هدف نهایی از برگزاری این بخش تامین بازار مصرفی کشورهای مسلمان جهان، بلاخص خاورمیانه، CIS و اروپای شرقی است.
حضور در این نمایشگاه، به عنوان تنها نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی محصولات پروتئینی و صنایع وابسته در جهان و تنها نمایشگاه گوشت و محصولات پروتئینی در خاورمیانه،  فرصت ایده‌آلی در اختیار تولیدکنندگان این نوع محصولات جهت ورود و یا تثبیت حضور در این بازارها قرار می‌دهد.

اولین دوره نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی محصولات پروتئینی حلال درتاریخ ۱۵ تا ۱۸ آبان ماه ۱۳۹۵ برگزار گردید. این نمایشگاه در فضایی به وسعت ۶۲۳۳ متر مربع با فضای مفید نمایشگاهی ۳۰۰۱ مترمربعی در سالن‌های ۱۳، ۱۴ و ۱۵ در محوطه دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران با حضور ۹۱ غرفه‌گذار از ۱۵ کشور زیر ( ۶۶ درصد غرفه‌گذاران ایرانی و ۳۴ درصد از سایر کشورها) شرکت داشتند:

ایران، آذربایجان، اسپانیا، استرالیا، آلمان، امارات متحده عربی، انگلستان، بلغارستان، چین، فنلاند، لبنان، هلند، هنگ‎کنگ و یونان.

همچنین این نمایشگاه میزبان هیئت‌های تجاری از کشورهای زیر بود:

آذربایجان، آرژانتین، ارمنستان، استرالیا، افغانستان، اکراین، اکوادور، آلمان، ایتالیا، برزیل، بلژیک، رومانی، سنگال، عراق، قزاقستان، گرجستان، لبنان، لهستان، نیجریه و هلند

تخمین زده می‌شود حدود ۱۴ هزار بازدیدکننده طی ۴ روز نمایشگاه، از آن بازدید نمودند. (به علت عدم وجود سیستم شمارش بازدیدکنندگان در این سایت نمایشگاهی، متاسفانه امکان ارائه آمار دقیق برای هیچ یک از نمایشگاه‌های برگزار شده در این محل وجود ندارد و لذا آمار مربوط به بازدیدکنندگان به صورت تخمینی ارائه گردیده است.)

در بین موسسات و شرکت‌های بین‌المللی مطرح در دنیا که در نمایشگاه حضور داشتند می‌توان MLA (نهاد دولتی تحقیق و توسعه گوشت قرمز استرالیا)، Tönnies Rind GmbH (بزرگترین تولیدکننده گوشت قرمز آلمان)،Carpisa Foods SL  (بزرگترین تولیدکننده همبرگر اسپانیا) و Al Taghziah (بزرگترین تولیدکننده فرآورده‌های گوشتی لبنان) را نام برد. همچنین شرکت‌های بزرگی همچون”آرتا” (بزرگترین تولیدکننده پوشش‌های مصنوعی در ایران) ،”گوشتیران” (اولین تولیدکننده محصولات پروتئینی فرآوری شده در ایران) و “تهران همبرگر” (بزرگترین تولیدکننده همبرگر در ایران)، “دمس” و “فرآورده‌های گوشتی رباط” (تولیدکنندگان معتبر فرآورده‌های گوشتی ایران)، “امرتات” (مشاوره و ارائه خدمات فنی، تامین مواد اولیه) ،”روبرته سیرجان” (انواع ادویه، افزودنی‌ و نگهدارنده) در این دوره از نمایشگاه حضور موفقی داشتند.

آقای هرمز مهبد مدیرعامل هلدینگ تجارت فراسو، برگزارکننده نمایشگاه درباره این دوره از نمایشگاه چنین گفت:” با توجه به منحصر به فرد بودن موضوع این نمایشگاه در منطقه، موفقیت این نمایشگاه حتی در دور اول نیز دور از ذهن نبود اما استقبال بازدیدکنندگان، غرفه‌گذاران و کلیه فعالان صنعت پروتئینی از سراسر دنیا در این دوره از نمایشگاه بسیار فراتر از حد انتظار ما بود. هدف ما برای برگزاری اولین دوره نمایشگاه MeateX ایجاد “دروازه‌ای برای ورود به بازارهای منطقه” بود. با استقبالی که از این نمایشگاه شد امیدوار هستیم از دوره بعدی این نمایشگاه    ” MeatEX  به مکانی برای هدایت بازارهای منطقه” تبدیل شود.

خانم نگین عابد مدیر پروژه نمایشگاه اعلام کرد: “۸۱ درصد از غرفه‌گذاران از نمایشگاه رضایت داشته و ۶۷ درصد آنان فرم پیش‌ثبت‌نام خود را برای دور آینده در روز آخر نمایشگاه به ستاد برگزاری ارائه داده‌اند. این می‌تواند شروعی خوب برای یک نمایشگاه موفق باشد.”

آقای دکتر افلاکی رئیس انجمن فرآورده‌های گوشتی گفت: ” دور اول برگزاری نمایشگاه محصولات پروتئینی و صنایع وابسته بسیار بالاتر از حد انتظار بوده است. ۹۱ شرکت خارجی و داخلی در این نمایشگاه حضور یافتند و توانستیم به دنیا نشان دهیم که ایران می‌تواند در زمینه برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی در رشته‌های مختلف از جمله صنایع غذایی در سطح بین‌المللی موفق باشد. ما امیدواریم این نمایشگاه چهارراهی برای استفاده از سرمایه بین‌المللی در این صنعت باشد.”

آقای Nick Meara مدیر غرفه MLA (نهاد دولتی تحقیق و توسعه گوشت قرمز استرالیا) درباره این دوره از نمایشگاه گفت: ” همراه با ما چهار شرکت صادرکننده گوشت در استرالیا در این نمایشگاه حضور داشتند. با توجه به میزان مفید بودن ارتباطات ایجاد شده برای شرکت‌های استرالیایی، برای سال آینده نیز در نمایشگاه حضور خواهیم داشت.”

آقای Jan Tapanainen ازشرکت  Kometos Oy ، تولیدکننده ماشین‌آلات ذبح از فنلاند گفت: “ما برای اولین بار به ایران می‌آمدیم و خوشبختانه توانستیم با افراد و شرکت‌های کلیدی ملاقات کرده و امیداریم بتوانیم به زودی تجارت خود را در ایران آغاز نمانیم.”

از غرفه‌گذاران ایرانی حاضر در نمایشگاه آقای مقصودی از شرکت فرآورده های گوشتی رباط گفت: ” با وجودی که این دوره اولین دوره برگزاری نمایشگاه بود تعداد بازدیدکنندگان بسیار فراتر از انتظار ما بود. از چندین کشور خارجی مراجعینی داشتیم و مذاکراتی صورت گرفت که امیدواریم منجر به ایجاد ارتباطات تجاری مفیدی شود. همچنین در طی نمایشگاه موفق به ارتباط با تامین‌کنندگانی شدیم که قیمت‌های بهتری ارائه می‌دهند. با توجه به دستاوردهای حاصل شده و با توجه به تخصصی بودن نمایشگاه میزان بازدید چه از لحاظ کمی و چه کیفی بسیار خوب بود.”

برنامه‌های جانبی نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی محصولات پروتئینی و صنایع وابسته

در طی نمایشگاه برنامه‌های جانبی و سمینارهایی که برگزار شد از این قرار بود:

•سمینار معرفی مجموعه نمایشگاه‌های صنایع غذایی شرکت نمایشگاه‌های فرانکفورت (MesseFrankfurt) با سخنرانی خانم Ruth Lorenz، مدیرگروه نمایشگاه‌های فناوری و تولید نمایشگاه‌های فرانکفورت

•سمینار اهمیت کنترل باقیمانده‌های دارویی در گوشت و مرغ با سخنرانی آقای دکتر آراسب دباغ، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و توسط انجمن واردکنندگان فرآورده‌های خام دامی با همکاری سازمان نظام دامپزشکی

•سمینار بهداشت حرفه‌ای در کشتارگاه‌های دام با سخنرانی آقای دکتر آراسب دباغ، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ارتش و توسط انجمن واردکنندگان فرآورده‌های خام دامی با همکاری سازمان نظام دامپزشکی

•سمینار معرفی نمایشگاه مواد غذایی ارگانیک Biofach با سخنرانی خانم Julia Holziner ، رئیس کل امور بین‌الملل و مدیریت بازرگانی

•سمینار فرآورده‌های گوشتی تخمیری (FermentedMeatProducts) با سخنرانی آقای Jurgen Walter ، مدیر ارشد فنی شرکت CHR HANSEN با همکاری سیوان تجارت امرتات

•سمینار Global Meat Congress 2016 با سخنرانی خانم Iryna Pryima ، مدیر بازرگانی همایش

 در کل ۳۴۹ نفر متخصص در سمینارهای برگزار شده شرکت کردند که بیشترین استقبال از سمینار فرآورده‌های گوشتی تخمیری (FermentedMeatProducts) با سخنرانی آقای Jurgen Walter صورت گرفت به نحوی که سالن سمینار با ۹۰ صندلی جوابگوی علاقمندان نبود. فرم‌های نظرسنجی حاکی از استقبال و رضایت ۹۳ درصدی شرکت‌کنندگان از محتوای ارائه شده در سمینارها می باشد.

عضویت در خبرنامه ایمیلی