ارزیابی بازار برگزاری نمایشگاه تا سال 2020رکود بازار برگزاری نمایشگاه در سال 2015 :

بازار نمایشگاه های جهان رکود را در سال 2015 تجربه کرد: در مقایسه با 4.2 % رشد در سال 2014، تنها 1.7 % رشد داشته و درآمد آن به 24.3 بیلیون دلار رسیده. این به دلیل افت چشمگیر بازار نمایشگاه در روسیه و برزیل، وضعیت سکون در ترکیه و فرانسه و سالی ضعیف در آلمان است.

رشد در بازار برگزاری نمایشگاه :

چین به عنوان دومین بازار بزرگ پس از ایالات متحده آمریکا، از آلمان پیشی گرفت. AMR پیشبینی کرده که رشد بازار نمایشگاه های جهان تا سال 2020 به 4.6 % نرخ رشد سالانه ی مرکب میرسد. بازارهای نوظهور و منطقه خلیج فارس همچنان سبب رشد بازار نمایشگاههای جهان میشوند، علاوه بر اینکه در بازارهای متوازن وضعیت بهتر شده و این به سبب شرایط بهبود یافته ی کلی اقتصاد کلان است. افزایش برگزارکنندگان بازارهای نمایشگاهی نوظهور در ردیف های دوم و سوم، مانند مکزیک و اندونزی همچنان ادامه دارد، هرچند آینده ی بازار نوظهور (قبلا جذاب) ترکیه بی ثبات است و به شدت وابسته به ثبات سیاسی کشور است.

پیشبینی

پیشبینی میشود که روسیه و برزیل در کوتاه مدت با مشکلات دست و پنجه نرم کنند، اما انتظار میرود که پس از 2018 بهبود یابند، از آنجا که اقتصاد کلان و فضای سیاسی آنها ثبات می یابد. بازارهای متوازن همچنان مقاوم اما اشباع شده، با رشد کندتری در مقایسه با بازارهای نمایشگاهی نوظهور، باقی میمانند. آینده ی بازار انگلستان به شدت تحت تأثیر واکنش بازارهای زیربنایی به چالش “کناره گیری انگلیس از اتحادیه ی اروپا” (Brexit) است.

اهمیت اطلاعات در بازار برگزاری نمایشگاه:

برگزارکنندگان نمایشگاهی، با سرمایه گذاری در ابزارهای دیجیتالی و محتوای نمایشگاه/رویداد، بیش از پیش به نیازهای بازدیدکننده توجه دارند. برگزارکنندگان به ارزش اطلاعات پی برده اند اما تلاش میکنند ابزارهای مناسبی را برای دریافت اطلاعات و تحلیل به کار گیرند تا بتوانند آن اطلاعات را به دانشی ارزشمند برای تصمیم گیری های بهتر و نتایج بهتر برای شرکت کنندگان نمایشگاهی تبدیل کنند.

وضعیت خرید/مبادلات شرکتها(خرید یک شرکت از سوی شرکتی دیگر) در سال های 2015/2016 متوسط بوده و بیشتر در بازارهای متوازن روی داده که در این میان ایالات متحده پیشتاز بوده. مبادلات قابل توجه شامل:

  • خرید موجودی اوراق بهادار BJI در ایالات متحده آمریکا از سوی UBM،
  • خرید موجودی اوراق بهادار International Breakbulk از سوی ITE
  • خرید FIME از سوی INFORMA.

به دلایل زیادی، بازار نمایشگاه ها بخشی بسیار جذاب باقی خواهد ماند. رویدادها/نمایشگاهها میتوانند بسیار سودآور باشند؛  در آنها گردش پول نقد وجود دارد و پیش-پرداخت های غرفه که یک سال قبل پرداخت می شوند. با وجود افزایش هزینه های سرمایه ای تکنولوژی اطلاعات”IT”، اما امکان تبدیل وجه نقد در این صنعت به شکلی عالی باقی مانده. همچنین، با وجود درصد متغیر شرکت کننده ها از حدود 65% تا حدود 70%، میزان ثبات درآمد نمایشگاه ها بالا است. گفتنی است که بازار نمایشگاه ها نامنسجم باقی میماند اما فرصتهای قابل توجهی برای اتحاد بین المللی فراهم می آورد.

شرکت نمایشگاه سازان با بیش از 14 سال سابقه در امر برگزاری نمایشگاه بین المللی ، همایش ، طراحی و غرفه سازی آماده ارائه مشاوره و همکاری با شما عزیزان می باشد.جهت ثبت نام در نمایشگاه بین المللی و غرفه سازی در تهران ، غرفه سازی در تبریز ، غرفه سازی در اصفهان ، غرفه سازی در شیراز ، غرفه سازی در مشهد و غرفه سازی در کیش با ما تماس بگیرید