غرفه نمایشگاهیغرفه نمایشگاهی

طراحی غرفه و غرفه سازی

غرفه نمایشگاهی به منزله ویترینی برای ارایه خدمات و محصولات در نمایشگاه بین المللی برای مخاطبان می باشد.
طراحی غرفه یک تخصص است و باید به عنوان یک حرفه مستقل دیده شود. طراحی غرفه باید براساس ایده خلاقانه بنا شده باشد. ایده یابی نیاز به مطالعه دارد. غرفه سازی باید به گونه ای باشد که مخاطب را در غرفه نگه دارد و پاسخگوی نیازها و افکارش باشد. در مرحله اول ، مخاطب بایستی از خدمات و محصولات ارائه شده توسط غرفه دار مطلع گردد. باید متوجه شد کارفرما چه هدفی دارد و روی آن تمرکز کرد. یکی از هنرهای طراح غرفه باید همین است که با حساسیتی که دارد به سرعت درک کند چه خواسته هایی اصلی و غیر اصلی کارفرما است. برای درک این نکات باید مدت زیادی تحقیق کرد و با خدمات و محصولات به نمایش درآمده، فرآیند کار، یا هر چیز مشابه دیگر را در مجموعه کارفرما پیدا کرد.

نکات قابل توجه طراح غرفه :

طراح غرفه و غرفه سازی باید به گونه ای باشد که مخاطب نتواند اتصالات غرفه را ببیند و اگر دید احساس کند یک کار حرفه ای دیده است.
برای نمایش محصولات و خدمات غرفه باید از بهترین نمونه ها استفاده کرد. در غرفه آرایی گاهی بهتر است از سکوت و خلوت استفاده کرد زیرا نمایشگاه مکانی پرسر و صدا و پر هیاهو است روشهای طراحی مینی مال گاه چنان آرامشی برقرار می کندکه مخاطب رامجبور می کند مدتی را در غرفه سپری کند. در طراحی غرفه استفاده از سیستمهای پیش ساخته و مدولار (ماکسیما و اوکتانورم و اسپیش فریم و …) پیشنهاد نمی شود. بهتر است طراحان از غرفه های خود ساز استفاده کنند و طرح آن متناسب با محصولات و خدمات قابل ارائه آنها باشد.
در طراحی غرفه استفاده از تصاویر نمایشی و اشیای تزئینی تأثیر بسیار مهمی بر مخاطب دارد. در طراحی غرفه و غرفه سازی علاوه بر استفاده از اشیای نمایشی می توان از تأثیر بوهای خوش بر انسان بهره برد. نورآرایی غرفه عامل بسیار مهمی در جذب مخاطب می باشد.

باید توجه داشت که :

غرفه نمایشگاهی هر شرکت ، تلفیقی از پیامهای بازاریابی ، فروش و نمادی از محصولات شرکت است که طیف وسیعی از مخاطبان رادر برمی گیرد.

غرفه آرایی و غرفه سازی اثر هنری بدیعی است که ماندگاری آن در اذهان معیاری برای موفقیت غرفه در نمایشگاه بین المللی است.
شرکتها سعی می کنند که غرفه نمایشگاهی شان تا مدتها در ذهن مخاطبان باقی بماند. این ماندگاری در اذهان میتواند بر تصمیم گیری خرید مشتریان اثر گذاشته و مشتریان بالقوه را بالفعل تبدیل می کند.
غرفه نشان دهنده سطح دانش و بینش و سلیقه طراح می باشد و تا حد زیادی بیانگر ویژگیهای یک شرکت می باشد.

نتیجه :

طراح غرفه وظیفه دارد تا جایی که ممکن است بهترین طرح را برای غرفه ارائه دهد.
در غرفه سازی نمایشگاه باید تلاش شود تا همه چیز به بهترین نحو در جای خود قرار گیرد.بهترین کسانی که تمایل دارند در نمایشگاه شرکت کنند از مدتها قبل برای آن تدارک ببینند. بعضی از شرکتها در آخرین لحظات از واحد خدمات یا روابط عمومی می خواهند وسایلی را برای بردن به نمایشگاه آماده کنند، بنابراین در بعضی ازغرفه های نمایشگاهی شاهد تنها چیزی که نخواهید بود اثر هنری است.

شرکت نمایشگاه سازان با بیش از 14 سال سابقه در امر برگزاری نمایشگاه بین المللی ، همایش ، طراحی و غرفه سازی آماده ارائه مشاوره و همکاری با شما عزیزان می باشد.جهت ثبت نام در نمایشگاه بین المللی و غرفه سازی در تهران ، غرفه سازی در تبریز ، غرفه سازی در اصفهان ، غرفه سازی در شیراز ، غرفه سازی در مشهد و غرفه سازی در کیش با ما تماس بگیرید