16 عدم موفقیت شرکت ها در نمایشگاه های بازرگانی16 عدم موفقیت شرکت ها در نمایشگاه های بازرگانی

اتحادیه نمایشگاه های بین المللی ( UFI )

اتحادیه نمایشگاه های بین المللی ( UFI )

اتحادیه نمایشگاه های بین المللی ( UFI )

اتحادیه نمایشگاه های بین المللی مؤسسه ایست جهانی که همه برگزارکنندگان و سازماندهندگان مهم نمایشگاه ها در سراسر دنیا عضویت آن را دارا هستند و مقر آن در پاریس می باشد.

اتحادیه مزبور یک سازمان غیرسیاسی و غیرانتفاعی است که وظیفه آن بررسی مشکلات سازمان های برگزارکننده نمایشگاه و تنظیم مقررات یا روش هایی است که به افزایش کارآیی و بهبود کیفیت نمایشگاه ها و تسهیل روابط بین اعضا منجر شود

اتحادیه نمایشگاه های بین المللی در سال 1925 توسط تعدادی از نمایشگاه ها پایه گذاری شد . این نمایشگاه ها که با یکدیگر همکاری داشتند درصدد برآمدند تشکیلاتی بوجودآورند که نقش نمایشگاه های بین المللی را در توسعه بازرگانی جهانی به سرعت افزایش دهد .

اتحادیه نمایشگاه های بین المللی تنها نمایشگاه هایی را به عضویت خود می پذیرد که حداقل سه بار به برگزاری نمایشگاه بین المللی مبادرت کرده و ضوابط و استانداردهای تعیین شده توسط اتحادیه را رعایت کنند و تعداد بازدیدکنندگان این نمایشگا ه ها نیز در حد قابل قبولی باشد . علاوه بر آن باید دامنه فعالیت این نمایشگاه ها گسترده بوده و کالاهای عرضه شده در آنها با نیازهای بازار مطابقت داشته باشد .

UFI سمینارهای برگزار می نماید که برای افزایش سطح آگاهی کادر نمایشگاهی و بالا بردن میزان تجربه و تخصص  آنهاست ،بهره گیری از این سمینارهای آموزشی ، تنها اختصاص به اعضای” اتحادیه نمایشگاه های بین المللی ” دارد.

از نشریات دیگر اتحادیه می توان UFI CONGREE اشاره کرد که خلاصه فعالیت های نمایشگاهی اعضاء را در خلال اجلاس سالانه نشان می دهد .  هر چند مدت یکبار ، دبیرخانه اتحادیه نشریه ای تحت عنوان UFI INFORMATION چاپ و منتشر می کند که بین اعضاء توزیع می شود در این نشریه ، اطلاعاتی در مورد اجلاس های کمیته های اتحادیه و برنامه های توسعه و تغییرات اعضاء و شخصیت های آن درج می شود .

  • اهداف و وظایف یوفی

اتحادیه نمایشگاههای بین المللی با بسیاری ازسازمانهای تخصصی وابسته به سازمان ملل مانند»سازمان توسعه صنعتی ملل متحد “UNIDO” کنفرانس توسعه وتجارت “UNCTAD” قرارداد عمومی تعرفه وتجارت GATT ،همکاری دارد .علاوه برآن سازمان های نمایشگاهی کشورها واتاق بازرگانی بین المللی” INTERNATIONAL CHAMBER OF COMMERCE ” وکمیسیون اقتصادی سازمان ملل برای اروپا “UN EUROPEAN

ECONOMIC COMMISSION ” بطور مرتب در ارتباط هستند.

هر گاه ضرورت اقتضا کند ، اتحادیه ، مشکلاتی را که برای اعضاء پیش آمده است.

(در ارتباط با فعالیت های نمایشگاهی یا کاربرد روش های تبعیض آمیز در قبال شرکت کنندگان در نمایشگاه ها ) با مسئولان ذیربط در میان می گذارد . این اتحادیه کوشش می کند که کشورها را از برگزاری نمایشگاه های جدیدی که متضمن هیچگونه ارزش اقتصادی نیستند منع کند.

  • فایده عضویت در UFI

شرکت در سمینار ها و اجلاس های فصلی و سالانه سازمان UFI در زمینه آشنایی با تحولات جدید در صنعت نمایشگاهی و روش های نوین بازاریابی و جلب مشارکت های بین المللی در نمایشگاه و توسعه روابط همه جانبه بین کشورها بسیار مفید و استفاده از این منابع در جهت آشنایی و معرفی توانمندی ها  و به کارگیری اصولی اجرایی مناسب و در بهبود کیفیت برگزاری نمایشگاه ها و افزایش مبادلات با زرگانی تأثیر بسیار خواهد داشت .و برای برپاکنندگان نمایشگاه ها و اعضاء نو در زمینه گردآوری اطلاعات موردنیاز و آشنایی با راه کارهای  اجرایی بسیار آموزنده خواهد بود .ضمن آ نکه در زمینه ارتقاء کیفیت  فعالی تها برای بهره مندی از استانداردهای بین المللی مورداستفاده درسایر کشورهای عضو ازاهمیت ویژه ای برخوردار است.

  • عضویت جمهوری اسلامی ایران در اتحادیه نمایشگاه ها ی بین المللی

جمهوری اسلامی ایران در سال 1355 عضوراتحادیه نما یشگاه های بین المللی ( UFI )  شد و میزان حق عضویت آن در سال 2008 میلادی به مبلغ 7086.30 یورو پرداخت گردیده است.

عضویت ایران در این اتحادیه جهت توسعه بازار فروش تولیدات و گسترش صادرات و کسب اطلاعات و تحقیقات بازرگانی بین المللی و دستیابی به بازارهای جدید از اهمیت خاصی برخوردار می باشد.

ادامه دارد …

مطالب مرتبط با عدم موفقیت شرکت ها در نمایشگاه های بازرگانی خارج از کشور

مطلب 1   مطلب 2   مطلب 3   مطلب 4    مطلب 5   مطلب 6   مطلب 7   مطلب 8   مطلب 9   مطلب 10   مطلب 11   مطلب 12   مطلب 13   مطلب 14   مطلب 15   مطلب 16   مطلب 17

شرکت نمایشگاه سازان با بیش از 14 سال سابقه در امر برگزاری نمایشگاه بین المللی ، همایش ، طراحی و غرفه سازی آماده ارائه مشاوره و همکاری با شما عزیزان می باشد.جهت ثبت نام در نمایشگاه بین المللی و غرفه سازی در تهران ، غرفه سازی در تبریز ، غرفه سازی در اصفهان ، غرفه سازی در شیراز ، غرفه سازی در مشهد و غرفه سازی در کیش با ما تماس بگیرید.