5 عدم موفقیت شرکت ها در نمایشگاه های بازرگانی5 عدم موفقیت شرکت ها در نمایشگاه های بازرگانی

تعریف نمایشگاه :

مفهوم نمایشگاه در طول تاریخ و طی اعصار گذشته دست خوش تغییر و تحول شده است . در روزگان باستان نمایشگاه را فستیوال یا جشنی می دانستند که در خلال آن امکان عرضه کالا یا خدمات برای خریداران  بالقوه فراهم می شد . نمایشگاه در حال حاضر جایی است که تولید کنندگان کالا و خدمات ، کالا و خدمات خود را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می دهند و در خلال آن به دنبال رسیدن به اهداف تجاری خود هستند.

در فرهنگ معین نمایشگاه این چنین معرفی شده است

  • محل نمایش دادن ، جای جلوه دادن
  • محلی که متاع های بازرگانی ، محصولات کشاورزی و مصنوعات کارخانه ها یا آثار باستانی را به نمایش گذارند.

معادل این کلمه در زبان های انگلیسی Exhibition ، آلمانی (Ausstellung(Messe و فرانسوی Exposition می باشد و در ادبیات بازرگانی بیشتر Trad Fair به کار می رود که منظور همان نمایشگاه های بازرگانی است.

امروزه نمایشگاه بسته به این که در چه محدوده جغرافیایی تشکیل می شود و موضوع آن چیست، اهداف مختلفی را دنبال می نماید.

انواع نمایشگاه ها ( بر حسب موضوع و محل )

نمایشگاه ها برحسب موضوع و یا محل برگزاری به ترتیب زیر طبقه بندی می شود :

  1. نمایشگاه های بین المللی عمومی
  2. نمایشگاه های بین المللی تخصصی
  3. نمایشگاه های اختصاصی
  4. نمایشگاه های اکسپو  
  5. نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا

واژه نمایشگاه FAIR از کلمه لاتینی FERIA یا FERIAE مشتق شده است که معنی جشن یا فستیوال می دهد . زیرا در دوران قدیم مردم عادت داشتند که در طول هفته یا در ایام مشخصی در هر ماه یا هر سال در مکان یا محل خاصی به انگیزه جشن یا مراسم خاصی دور هم جمع شوند و ضمن برپایی جشن و پایکوبی و برگزاری برخی از آداب و رسوم به تجارت نیز بپردازند و کالاهایی را که قصد فروش آنها ر ا دارند همراه خود بیاورند . امروزه نمایشگاه از شکل ابتدایی آن خارج شده و صرفاً محلی برای خرید و فروش کالا نیست بلکه برخی از افراد در خلال برپایی یک نمایشگاه دنبال پیدا کردن موقعیت های استثنایی یا تحقیقی در مورد مسأله خاصی هستند و چه بسا نوآوری ها و ابتکارات و اختراعاتی پس از بازدید یک صنعتگر یا محقق از یک نمایشگاه اتفاق افتاده است. تکامل و توسعۀ تولید یادستیابی به منابع جدید عرضۀ کالا نیز از دست آوردهای تبعی یک نمایشگاه می تواند باشد.

عدم موفقیت شرکت ها در نمایشگاه های بازرگانی ادامه دارد …

مطالب مرتبط با عدم موفقیت شرکت ها در نمایشگاه های بازرگانی خارج از کشور

مطلب 1   مطلب 2   مطلب 3   مطلب 4    مطلب 5   مطلب 6   مطلب 7   مطلب 8   مطلب 9   مطلب 10   مطلب 11   مطلب 12   مطلب 13   مطلب 14   مطلب 15   مطلب 16   مطلب 17

شرکت نمایشگاه سازان با بیش از 14 سال سابقه در امر برگزاری نمایشگاه بین المللی ، همایش ، طراحی و غرفه سازی آماده ارائه مشاوره و همکاری با شما عزیزان می باشد.جهت ثبت نام در نمایشگاه بین المللی و غرفه سازی در تهران ، غرفه سازی در تبریز ، غرفه سازی در اصفهان ، غرفه سازی در شیراز ، غرفه سازی در مشهد و غرفه سازی در کیش با ما تماس بگیرید.