نمایشگاه بین المللی دیگر رویدادهای تجاری تخصصینمایشگاه بین المللی صنعت مارکتینگ

1349/10/11

شروع نمایشگاه

1349/10/11

پایان نمایشگاه

0   متر

فضای نمایشگاه

0   شرکت

تعداد شرکت کنندگان

نمایشگاه توانمندیهای روستائیان و عشایر تهران

به گزارش پایگاه خبری شرکت نمایشگاه سازان ، برگزاری  نمایشگاه توانمندیهای روستائیان و عشایر تهران در نمایشگاه بین المللی تهران انجام شد.

رزرو غرفه در نمایشگاه توانمندیهای روستائیان و عشایر تهران

به گزارش پایگاه خبری شرکت نمایشگاه سازان ، برگزاری نمایشگاه توانمندیهای روستائیان و عشایر تهران با هدف ارتقا سطح کیفی و کمی و معرفی توانمندی ها و ارائه محصولات روستایی و عشایری استانی با فضایی بالغ بر 2500 متر مربع در نمایشگاه بین المللی تهران انجام شد.

جهت سفارش غرفه سازی در تهران اینجا کلیک کنید.

درباره نمایشگاه:

جامعه روستایی و عشایري کشور ضمن ایفاي نقش تولید محصولات کشاورزي و دامی، مسئولیت خطیر حفظ امنیت غذایی کشور را عهده دار است. بنابراین بهره مندي از استعدادها و ظرفیت هاي متنوع بالقوه روستایی و عشایري می تواند به عنوان یکی از کارآمدترین ابزارها در تحقق سیاست هاي اقتصاد مقاومتی بکار آید.

محصولات متنوع بویژه در زمینه (صنایع کوچک، صنایع روستایی و صنایع دستی) معرفی روستاهاي نمونه به عنوان الگوي توسعه براي سایر روستاها با موقعیت و وضعیت مشابه، معرفی جاذبه هاي فرهنگی ، طبیعی و گردشگري، معرفی مشاهیر، استعدادهاي جوان و کارآفرین، ایجاد ارتباط دو سویه شهر نشینان با روستاییان و عشایر، برقراري ارتباط تجاري بین تولید کنندگان و مصرف کنندگان (با ایجاد تقاضاي جدید و شناسایی بازارهاي مصرف براي خرید محصولات و تولیدات این مناطق) و تقویت روحیه خودباوري و توانمندي در جامعه روستایی و عشایري از اهداف برگزاري نمایشگاه توانمندیهاي روستاییان و عشایر است.

اهداف برگزاری نمایشگاه :‌

  • آگاهی بازدیدکنندگان از وجود استعدادها ، قابلیت ها و پتانسیل های موجود در مناطق روستایی و عشایر ظرفیت این مناطق در تولید محصولات متنوع بویژه در زمینه صنایع کوچک، صنایع روستایی و صنایع دستی
  • معرفی روستاهای نمونه و معرفی آنها به عنوان الگوی توسعه برای سایر روستاها با موقعیت و وضعیت مشابه
  • معرفی جاذبه‌های فرهنگی ( از قبیل آداب و رسوم ، بازی‌های بومی، پوشش های محلی ، غذاها و …) ، جاذبه‌های طبیعی و گردشگری
  • معرفی مشاهیر و استعدادهای جوان ، کارآفرینان و … در مناطق روستایی و عشایری
  • معرفی دارائی های معنوی ، دارائی مالی و فیزیکی
  • ایجاد ارتباط دوسویه بین شهرنشینان با روستائیان و عشایر
  • برقراری ارتباط تجاری فی ما بین تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان با ایجاد تقاضاهای جدید و شناسایی بازارهای مصرف برای خرید محصولات و تولیدات این مناطق
  • تقویت روحیه خود باوری و توانمندی در جامعه روستایی و عشایری

در این بین با رونق تولید ، ضمن افزایش درآمد برای روستائیان و عشایر به تدریج با توسعه ارتباط بین گروه های همکار، خوشه‌ها و زنجیره‌های تولید در این مناطق شکل گرفته که موجب افزایش اشتغال و کاهش هزینه‌های مصرف‌کنندگان خواهد گردید.

تعریف جامعه هدف :

جامعه هدف در این نمایشگاه آحاد مردم بویژه جامعه شهری ،‌ تولیدکنندگان و مصرف کنندگان ، سرمایه گذاران ، اصناف و تجّار می باشد .

پیشنهاد ویژه غرفه سازی در تهران

بخش های نمایشگاه و جزییات طرح

این نمایشگاه از 14 بخش به نام های نمایشگاه معرفی توانمندیهای روستایی شهرستانی و استانی ، نمایشگاه نوآوری ها و ایده های نو ، روستای نمادین ، چادرهای عشایری ، نمایشگاه عملکرد دستگاه ها و سازمان ها ، سرزمین ما ، بخش بین الملل ، نمایشگاه عرضه تولیدات و محصولات ، کارگاه آموزشی ، نمایشگاه عکس و فیلم، محوطه بازی کودک ، سن مراسم آیینی ، چایخانه و سفره خانه سنتی تشکیل گردیده است. پلان جانمایی و ترتیب بخشها بر اساس فضاها و سالن های تحویل شده مشخص می گردد.

1-  نمایشگاه معرفی توانمندی ها و ارائه محصولات روستایی و عشایری استانی :

این بخش به صورت غرفه بندی بین 31 استان تقسیم شده و هر استان نیز به غرفه هایی جهت معرفی عملکرد شهرستانی ، معرفی روستای نمونه شهرستان و تعدادی نیز به عملکرد استانی و معرفی مناطق گردشگری روستایی ، معرفی نخبگان و … اختصاص داده میشود.

2- نمایشگاه نوآوری ها و ایده های نو :

در این بخش برای هر استان یک غرفه در نظر گرفته شده که در آن ایده های جدید و خلاقیت هایی که در روستاها در جهت توسعه پایدار روستایی انجام گرفته است به معرض نمایش گذاشته می شود. این بخش به توسعه فنآوری های نوین در روستاها و یا پروژه های دانش بنیان که تأثیر بسزایی در بهبود شرایط زندگی روستائیان و عشایر داشته اختصاص دارد.

3- روستای نمادین :

این بخش با فضایی حدود 2500 متر مربع علاوه بر انتقال مفهوم مورد نظر به بازدیدکنندگان بر جذابیت بصری نمایشگاه افزوده و موجب جذب خانواده ها به نمایشگاه می شود.

جهت سفارش غرفه سازی با قیمت های مناسب اینجا کلیک کنید.

اِلمان های مورد استفاده در این بخش عبارتند از :

خانه روستایی – رودخانه – فضای سبز – درخت – گل – تپه – احشام – تنور – چاه آب– چوپان – اهالی روستا – بوی دود و خاک – لباس محلی روستایی – سفره روستایی با محتوای محلی و سنتی – طرح هادی روستا – موسیقی روستا – مراسم ها و آداب و سنن روستایی– خواندن نماز اول وقت – جایگاه برای نشستن مدعوین ویژه از قبیل هنرمندان و مشاهیر برای نقل خاطره و پخش تلویزیونی و …

در این بخش بازدیدکنندگان میتوانند با پوشیدن لباس محلی در فعالیت های روزمره روستائیان از قبیل پخت نان و غذا ، هیزم شکنی ، چوپانی و … و همچنین عکاسی از این رویداد با پرداخت هزینه هم خاطرات خوبی را برای خود و خانواده رقم زده و نیز با فضای روستائی بیشتر آشنا شوند و همچنین به درآمدزایی روستاییان عزیز کمک نمایند.( نمونه ای برای بوم گردی و گردشگری )

4- ایل نمادین ( چادرهای عشایری)  :

در این بخش از نمایشگاه با مسئولیت سازمان امورعشایر ایران انواع چادرهای عشایری اقوام و اقلیم های مختلف ایران و نحوه زندگی عشایر نمایش داده می شود. محصولات و تولیدات و توانمندی های خاص عشایر نیز در این بخش ارائه میگردد.

5- نمایشگاه عملکرد دستگاه های ملی ، سازمان های مردم نهاد :

این بخش به معرفی عملکرد و فعالیت های دستگاه های اجرایی مرتبط با حوزه روستا از آغاز انقلاب اسلامی تا کنون می پردازد که به صورت غرفه بندی در اختیار دستگاههای مربوطه قرار می گیرد.

6- سرزمین ما :

در این بخش از نمایشگاه شرکت های بوم گردی به معرفی مناطق روستایی و عشایری دیدنی در سطح کشور پرداخته و صنایع مرتبط نیز تولیدات و محصولات خود را در معرض دید عموم قرار میدهند. معرفی روستاهای هدف گردشگری نیز در این بخش صورت میپذیرد. در این بخش سازمانهای مردم نهاد فعال در حوزه گردشگری فعالیت های خود را تشریح مینمایند.

7- بخش بین الملل :

در این بخش به معرفی کالبد و فعالیت های روستاهای کشورهای مختلف بوسیله دکور سازی مناسب و ایجاد غرفه های متنوع پرداخته می شود. حضور انجمن های دوستی ایران و سایر کشورها یکی از ارکان مهم این بخش می باشد.

8- حوزه معاونت توسعه روستایی ومناطق محروم کشورو ستاد برگزاری نمایشگاه:

این بخش در ورودی نمایشگاه قرار داشته و با دکور مناسب و احداث جایگاه VIP  پذیرای مقامات و مهمانان ویژه می باشد.

جهت سفارش غرفه سازی در تهران با خدمات ویژه اینجا کلیک کنید.

9- کارگاه  آموزشی :

در این بخش با هماهنگی دستگاه های ذیربط دوره های کوتاه مدت آموزشی مرتبط با توسعه روستایی برگزار میگردد. همچنین در کنار آن جایگاهی برای شرح و بسط و راهنمائی بازدیدکنندگان در خصوص طرح مشارکت روستائیان در ایجاد واحدهای تولیدی مستقر در روستا  و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت میپردازد .

10- پنل های تخصصی با موضوع کسب و کارهای نوپا (استارت آپ ها)

در این بخش با مشارکت مراکز علمی و کارآفرینی کشور ، با تشکیل کارگاه ها و نشست های تخصصی ، کارآفرینان و عاملین کسب و کارهای نوپا ( استارت آپ ) در قالب پنل اقدام به ارائه فعالیت خود ، ایده های نو و قوت و ضعف های فعالیت ها می نمایند. هدف از ایجاد این بخش انگیزه بخشی و ارائه ایده به افرادی است که در حوزه روستایی تمایل به کارآفرینی و ایجاد اشتغال دارند.

11- نمایشگاه عکس ، نقاشی و سالن پخش فیلم :

این بخش جهت اکران فیلم های مستند ، کوتاه و بلند ، ارائه و نمایش عکس و نقاشی با موضوع روستا ایجاد می گردد.

12- محوطه مراسم آئینی و بازی های بومی و محلی :

در این بخش یک فضای جداگانه به همراه سِن جهت ارائه نمایشهای ورزشی و بازی های محلی و برگزاری مراسم های آئینی ایجاد می گردد.

13- سفره خانه و چایخانه سنتی :

این بخش جهت پذیرایی از مهمانان در یک محیط سنتی با ارائه غذاهای محلی استانهای مختلف تدارک دیده شده که به کسب درآمد روستائیان فعال در این سفره خانه نیز کمک می نماید. دکور این بخش با الهام از سفره خانه های روستایی در مناطق مختلف کشور طراحی و اجرا می گردد. در این بخش اجرای موسیقی ، آواز و نقالی می تواند بر جذابیتهای نمایشگاه بیفزاید.

14- محوطه بازی کودک :

در این بخش نحوه زندگی و فرهنگ اصیل روستایی که پایه اقتصاد مقاومتی می باشد در قالب سرگرمی، نمایش و بازی های مختلف به کودکان آموزش داده می شود.

جهت سفارش غرفه سازی در تهران با تجهیزات رایگان اینجا کلیک کنید.

برچسب ها:
نمایشگاه های مرتبط در این حوزه
نمایشگاه کمک های بشر دوستانه دبی

نمایشگاه بین المللی کمک های بشر دوستانه دبی (DIHAD) امارات متحده عربی

مرکز تجارت جهانی دبی (DWTC)

1404/02/09   الی   1404/02/11

مشاهده جزئیات

نمایشگاه بین المللی تبلیغات، بازاریابی و خدمات تجاری

نمایشگاه سراسری فروش بهاره نوروز تبریز

نمایشگاه بین المللی تبریز

1403/12/17   الی   1403/12/25

مشاهده جزئیات

نمایشگاه بین المللی مراکز خرید و صنعت خرده فروشی و صنایع وابسته تهران ایران

نمایشگاه بین المللی مراکز خرید و صنعت خرده فروشی و صنایع وابسته تهران ایران مرکز نمایشگاهی سئول

نمایشگاه بین المللی تهران، مرکز نمایشگاهی سئول

1403/10/13   الی   1403/10/16

مشاهده جزئیات

نمایشگاه بین المللی کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا تهران ایران

نمایشگاه بین المللی کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا تهران ایران مرکز نمایشگاهی سئول

نمایشگاه بین المللی تهران، مرکز نمایشگاهی سئول

1403/09/13   الی   1403/09/16

مشاهده جزئیات

نمایشگاه بین المللی صنعت نمایشگاهی و صنایع وابسته تهران ایران

نمایشگاه بین المللی صنعت نمایشگاهی و صنایع وابسته تهران ایران مرکز نمایشگاهی سئول

نمایشگاه بین المللی تهران، مرکز نمایشگاهی سئول

1403/12/04   الی   1403/12/07

مشاهده جزئیات

نمایشگاه بین المللی دیگر رویدادهای تجاری تخصصی

نمایشگاه بین المللی کسب و کار فرانکفورت آلمان ( FEX )

فرانکفورت آلمان مرکز نمایشگاهی فرانکفورت

1403/08/19   الی   1403/08/21

مشاهده جزئیات

نمایشگاه بین المللی دیگر رویدادهای تجاری تخصصی

نمایشگاه بین المللی لیزینگ و فروش اقساطی کالا مشهد ایران

نمایشگاه بین‌المللی مشهد

1403/11/10   الی   1403/11/13

مشاهده جزئیات

reserve

رزرو غرفه در  نمایشگاه توانمندیهای روستائیان و عشایر تهران

رزرو غرفه

booth

غرفه سازی در  نمایشگاه توانمندیهای روستائیان و عشایر تهران

غرفه سازی

محل برگزاری نمایشگاه

  • نمایشگاه بین المللی تهران

آدرس :

مدت زمان نمایشگاه به پایان رسیده است.

رزرو غرفه

سفارش غرفه سازی

ثبت نام

گفتگوی آنلاین